• Czerwiec w "Słoneczku"

Tak nam mija czerwiec:

31 maja- Dzień dziecka w przedszkolu- zabawia nas Klaun Dyzio!

1 czerwca - odwiedziny dzieci z SOSW nr 3 w Krakowie- realizacja projektu"Krakus Ślązak dwa bratanki"w grupie VI

3 czerwca - dodatkowa sesja do dyplomów na zakończenie roku szkolnego;

7 czerwca- zakończenie roku w grupie II;

10 czerwca - wycieczka grupy V do sztolni szkoleniowej

10 czerwca- Dzień Rodziny w grupie VI

13 czerwca - zakończenie realizacji programu: "Mamo ,tato wolę wodę"  w grupie II

15 czerwca- podanie wyników rekrutacji uzupełniającej;

21 czerwca- II olimpiada sportowa przedszkolaków;

23 czerwca- bezpieczne wakacje- spotkanie z Panem policjantem;

23 czerwca- zakończenie roku w grupie II;

24 czerwca- pożegnanie starszaków - grupa V;

• DYŻUR WAKACYJNY -LIPIEC 2022

08.06.2022

Informujemy Rodziców dzieci z MP2  i MP12 , którzy złożyli wniosek w terminie i spełnili kryteria, że dzieci zostały przyjęte  na dyżur wakacyjny.

Rodzice dzieci nie przyjętych do naszego przedszkola ( i tylko ci Rodzice!)  a którzy  złożyli wnioski do naszego przedszkola i do MP1 zostaną poinformowani telefonicznie o fakcie przyjęcia na lipiec do Przedszkola nr 1. Nie publikujemy list! W przyszłym tygodniu pojawi się na naszej stronie do pobrania upoważnienie do odbioru dzieci w okresie wakacyjnym w lipcu 2022. Wypełnione upoważnienie należy dostarczyć nauczycielowi w pierwszym dniu pobytu dziecka w naszym przedszkolu. Przekażemy również podstawowe informacje dotyczące organizacji pracy przedszkola w czasie wakacji.

• REKRUTACJA DLA DZIECI 2,5 -letnich

27.05.2022

Informujemy Rodziców dzieci kontynuujących pobyt w żłobku oraz dzieci oczekujących na przyjęcie do żłobka , urodzonych do dnia 01 marca 2020 włącznie, o możliwości zapisu dziecka do oddziału przedszkolnego w  Miejskim Przedszkolu nr 13 w Knurowie.

Rekrutacja poprzez elektroniczny system naboru pod adresem: knurow.przedszkola.vnabor.pl   możliwa jest   po zgłoszeniu rezygnacji z miejsca w żłobku u Dyrektora żłobka.

• Mali biegacze.

27.05.2022

Po raz kolejny włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji biegowej "SPRINTEM DO MARATONU" i 19 maja zorganizowaliśmy imprezę biegową  dla naszych przedszkolaków na knurowskim "Orliku". Małym biegaczom udało się łącznie pokonać dystans 59,20 km (59200 m). Brawo!

certyfikat.pdf

• PRZYSZŁA WIOSNA- tak ją widzę.

24.05.2022

Dnia 20 maja br. rozstrzygnięty został Wiosenny Konkurs Plastyczny „Przyszła Wiosna – tak ją widzę”

organizowany przez nauczycieli naszego przedszkola. Konkurs skierowany był do wszystkich dzieci

uczęszczających do naszej placówki a jego celem było zaprezentowanie możliwości twórczych dzieci,

wyrażanie własnych obserwacji otaczającego świata w formie plastycznej oraz popularyzacja wiedzy o

środowisku przyrodniczym. Komisja konkursowa miała trudne zadanie, ponieważ wpłynęło 18 prac,

a każda była wyjątkowa i niepowtarzalna. Jury zdecydowało się przyznać 3 pierwsze nagrody oraz 3

wyróżnienia. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, nagrodę książkową zakupioną  ze środków RR oraz upominek wraz z słodkościami ufundowany przez sponsorów.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Oliwia O., gr II

II miejsce - Julia H., gr II

III miejsce – Kaja O., gr I

Wyróżnienia:

Pola G., gr III

Dominika N., gr V

Jagoda K., gr V

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w konkursie, jak i również sponsorom za

ufundowanie nagród.

Organizatorzy:mgr Maria Smorz mgr Sylwia Napierała mgr Olga Woronowska mgr Anna Kamińska

• MAJ w " Słoneczku".

To nas czeka w maju:

-2 maja - Dzień Flagi- prezentacje multimedialne;

- 4 maja - dzień strażaka- prezentacje multimedialne

- 9 maja - dzień bibliotekarza- wyjścia do biblioteki - grupy wg harmonogramu;

- 9 -12 maja - tydzień europejski w gr II

- 10 maja - zdjęcia do dyplomów na zakończenie roku szkolnego- gr. I, II, V

- 11 maja - inauguracja  XIII Knurowskich Dni Integracji;

- 11 maja- wycieczka do jednostki straży pożarnej  gr V

- 19 maja- dzień pszczół- spotkanie z pszczelarzem w gr VI

- 20 maja - pasowanie na przedszkolaka w gr VI

- 26- 31 maja - Dzień Matki wg ustaleń w grupach;

- 31 maja- dzień dziecka- animacje prowadzone przez Klauna Dyzia ( impreza finansowana ze środków RR)

• INFORMACJA O ZAPISACH NA DYŻUR WAKACYJNY!

25.04.2022

Informujemy, że w SIERPNIU 2022 będzie  przerwa wakacyjna w pracy Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 13 w Knurowie. W lipcu nasze przedszkole będzie sprawowało opiekę nad dziećmi w formie dyżuru wakacyjnego (także w oddziale integracyjnym)

Pisemne zapisy dzieci uczęszczających do naszego przedszkola  chętnych na dyżur wakacyjny (LIPIEC 2022 r.) będą przyjmowane w terminie 4 .05- 18.05.2022 r. do skrzynki podawczej przy sekretariacie.

Dyżurem wakacyjnym mogą zostać objęte dzieci obojga pracujących rodziców lub samotnie wychowującego i pracującego rodzica.

Prosimy o przemyślenie swoich decyzji, aby nie blokować miejsca naprawdę potrzebującym.

Zapisy na DYŻUR LIPCOWY dla dzieci spoza naszego przedszkola (MP-2, MP-12), w miarę wolnych miejsc, odbywać się będą w terminie 19.05 - 31.05.2022r. (Wnioski proszę składać do skrzynki podawczej przy sekretariacie)

W tym samym terminie ( 19-31 maja)  pracujący rodzice mogą zgłaszać na DYŻUR SIERPNIOWY  dzieci z naszego przedszkola do MP-2 lub MP-12.

Jednocześnie informujemy, że podczas dyżurów wakacyjnych dzieci będą przebywały w grupach mieszanych, także z dziećmi z innych przedszkoli. Do grup będą przypisani różni nauczyciele.

Formularz wniosku wakacyjnego  zostanie udostępniony na stronie przedszkola. Rodzice chcący zapisać dzieci na dyżur sierpniowy  w innych placówkach pobierają wniosek bezpośrednio ze stron www. przedszkoli nr 2 i nr 12. w terminie 19-31 maja br.

Miejskie Przedszkola nr 2 i nr 12 nie prowadzą oddziałów integracyjnych.