• Przerwa wakacyjna w 2024 roku.

•  Informujemy Rodziców że dyżur wakacyjny w naszym przedszkolu przypada od 1 do 31 lipca 2024. Zaopiniowana przerwa wakacyjna w naszym przedszkolu będzie od  01 sierpnia 2024 do 31 sierpnia 2024. W sierpniu dzieci będą mogły się zapisać na dyżur wakacyjny do dyżurującego przedszkola.

• Informacje na temat dowozu do przedszkola dzieci (z rocznika 2016 i 2017)  z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego w roku szkolnym 2022/2023

• Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami dotyczącymi dowozu dzieci z orzeczeniami do przedszkola. Wniosek o dowóz można pobrać poniżej, na stronie MCE, lub u wychowawcy.

Wypełniony wniosek z zał nr 1  proszę złożyć  u wychowawcy do 31 maja br. Na podstawie złożonego wniosku dyrektor wystawi zał nr 2- potwierdzenie przyjęcia dziecka do przedszkola.

Wniosek z załącznikami zostanie złożony przez dyrektora w MCE.

2022_wniosek_dowoz.pdf

2022_informacja_o_dowozie.pdf

• Informacja w sprawie opłat za przedszkole

Informujemy, że od 1 stycznia 2018 r., pobierane od rodziców kwoty za pobyt dzieci w przedszkolu stanowią niepodatkowe należności budżetowe o charakterze publicznoprawnym (zgodnie z ustawą o finansowaniu zadań oświatowych).

Powstanie zaległości za przedszkole będzie skutkowało dochodzeniem należności budżetowych z tytułu nieuiszczonych opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego na podstawie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym w administracji.

W momencie zaistnienia zaległości przedszkole będzie wszczynało postępowanie przedegzekucyjne – informacyjne, a w przypadku dalszego nieuregulowania zaległości będzie prowadzone postępowanie egzekucyjne przez wierzyciela – Gminę Knurów.

Z uwagi na fakt, że powstanie zaległości za przedszkole będzie rodziło konieczność wszczynania procedury administracyjnej wzywamy rodziców do dyscypliny w systematycznym regulowaniu płatności za przedszkole w określonym terminie.

Niestosowanie się do tego obowiązku może skutkować sytuacją, że ostatecznie Urząd Skarbowy będzie mógł potrącić zaległe kwoty z pensji, zablokować rachunki bankowe, czy zająć prywatny majątek.

Ponadto informujemy, że z dniem 01. września 2020 r. wprowadzone zostają zmiany dotyczące naliczania opłat w przypadku nie odbijania karty. Brak odbicia karty przy wejściu będzie skutkował naliczeniem opłaty od godz. 6:30, natomiast brak odbicia przy wyjściu spowoduje naliczenie opłaty do godz. 16.30.

Wzywamy zatem do systematycznego i prawidłowego odbijania kart (zasada „zawsze z dzieckiem”).

PROCEDURA POSTĘPOWANIA W PRZYPADKU WYSTĄPIENIA ZANIECZYSZCZENIA POWIETRZA

Miejskie Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 13 w Knurowie

Procedura_antysmogowa..pdf

• Prosimy o zapoznanie się z zasadami ewidencji pobytu dziecka w przedszkolu i przestrzeganie poniższych zasad.

Regulamin_ewidencji_pobytu_MP13_06_22.pdf

• lnformacja o przetwarzaniu danych osobowych:

RODO.pdf

POLITYKA OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH