• SUPERMOCE PRZEDSZKOLAKÓW 2023

15.10.2023

Grupa "Tęczowe Skrzaty" dzięki działaniom Pani Dyrektor została zakwalifikowana  do projektu SUPERMOCE PRZEDSZKOLAKÓW. Projekt relizowany jest na terenie w zasięgu działania Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Knurowie, we współpracy z Fundacją ING Dzieciom. Nasze przedszkole po raz kolejny podejmuje współpracę z  PPP w Knurowie i Fundacją ING w celu zapewnienia dobrego rozwoju emocjonalnego naszych wychowanków. O realizacji projektowych przedsięwzięć będziemy informować na bieżąco. Opiekunami projektu w placówce są panie: Hanna Sobczak i Paulina Kudełko.

• 20 września - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

19.09.2023

Celem obchodów  ustanowionego w 2013 roku Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka jest:

• Propagowanie nowoczesnego wychowania przedszkolnego;
            • Dostarczenie dzieciom kolejnych okazji  do świętowania, wesołej    zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem;
            • Integracja przedszkoli z różnych regionów kraju;
            • Integracja i współdziałanie wielu środowisk, osób oraz instytucji   mających wpływ na wizerunek oraz jakość funkcjonowania przedszkoli;

Hymn przedszkolaka

sł. D. Błażejczyk i M. Urbaniak, muz. R. Obcowski

• Każdy przedszkolak dobrze wie
            • Że kiedy wrzesień zaczyna się
            • Od najmłodszego aż do starszaka
            • wszyscy świętują dzień przedszkolaka!

Z okazji Dnia Przedszkolaka na dzieci czeka słodka niespodzianka;

• Informacje na początek roku!

Uwaga! Zmiana oznaczeń sal!

SCHODZENIE SIĘ DZIECI: Zmiana !!

6.30-7.30- wszystkie dzieci schodzą się w sali nr 1 ( parter na lewo)

7.30- 8.00 - dzieci z grupy I i III schodzą się w sali nr 1, dzieci z grupy II w sali nr 2 ( parter na prawo)

8.00- dzieci z grupy I- sala nr 1;

8.00- dzieci z grupy II – sala nr 2 ( parter na prawo);

8.00 – dzieci z grupy III – sala nr 3 ( piętro na prawo)

NA PIĘTRO Rodzice z dziećmi  WCHODZĄ/SCHODZĄ  SCHODAMI KOŁO WINDY!!

ROZCHODZENIE SIĘ DZIECI:

Do 15.00- dzieci z grupy III rozchodzą się z sali nr 3 na piętrze;

Od 15.00- dzieci z grupy III rozchodzą się wg ustalonych list z sali nr 1 i sali nr 2 na parterze;

Do 16.00- dzieci z grupy I i dzieci z grupy II przebywają w swoich salach;

Od 16.00 – wszystkie dzieci rozchodzą się z sali nr 2 na parterze ( na prawo)

• Początek roku szkolnego- informacje.

28.08.2023

Przedszkole  czynne od dnia 01 września ( piątek)  w godzinach 6.30-16.30.

Zebranie ogólne dla wszystkich rodziców odbędzie się w terminie 6 lub7 września o godz. 16.30.                ( dokładna data  zostanie podana w późniejszym terminie)  Po zebraniu ogólnym- spotkania w grupach.

Spotkania adaptacyjne dla najmłodszych dzieci- wg ustaleń z wychowawcami.

Godziny posiłków:

8.05- śniadanie;

11.30 –obiad;

13.30- podwieczorek.

Dzieci zapisane na śniadanie prosimy przyprowadzać do sali do godziny 8.00!!

Wózkownia-wejście w przedsionku na lewo- zostawiamy wózki maluchów, rowerki, hulajnogi. Nie wprowadzamy rowerków, wózków, hulajnóg do przedsionka, do szatni, na hole.

Szatnia-  przy wejściu na holu- na lewo. Proszę odszukać grupę i  podpisaną szafkę dziecka.

Czytnik kart wejście /wyjście - przy wejściu do szatni- po  lewej stronie.

Aby wejść na hol należy posłużyć się zielonym przyciskiem lub domofonem wg opisu.

Wyjście z przedszkola- zielony przycisk po lewej stronie przy drzwiach. PROSIMY NIE SZARPAĆ DRZWIAMI!!

Prosimy pamiętać o odbijaniu kart magnetycznych przy wejściu i wyjściu z dzieckiem z szatni. Karty odbijają dorośli.

Przedszkole ponosi odpowiedzialność za dziecko od momentu przekazania dziecka przez rodzica/opiekuna  w ręce pracownika przedszkola, w taki sposób, że pracownik przedszkola został poinformowany o obecności dziecka. Rodzic/opiekun ponosi odpowiedzialność za dziecko od momentu odebrania dziecka z rąk pracownika przedszkola.

Przedszkolak posiada niezbędną wyprawkę, zgodnie ze szczegółowymi  ustaleniami z wychowawcami. ( standardowa propozycja poniżej)

co_przyniesc_do_przedszkola.pdf

Zachęcamy Rodziców najmłodszych dzieci do zapoznania się z informacjami poniżej:

Pierwsze_dni_w_przedszkolu.pdf

Prosimy nie zakładać dzieciom biżuterii- łańcuszków, pierścionków, długich kolczyków!

• Koniec dyżuru wakacyjnego.

27.08.2023

Przypominamy Rodzicom, że dyżur wakacyjny w naszym przedszkolu kończy się 31 sierpnia ( czwartek). Od piątku, 01 września dzieci wracają do swoich macierzystych przedszkoli, a starszaki przechodzą do "Zerówek" wg harmonogramów ustalonych w szkołach. Prosimy w ostatnim dniu pobytu  o zwrot kart magnetycznych  wypożyczonych w przedszkolu oraz o opróżnienie  szafek w szatni. Opłaty za pobyt w przedszkolu w sierpniu zostaną podane telefonicznie ( rodzicom dzieci z MP2 i MP12) po 7 września br.

Proszę zgłosić w grupach u nauczycieli obecność lub nieobecność dziecka w przedszkolu w dniu 31 sierpnia ( czwartek)- dane są potrzebne do organizacji wyżywienia w ostatnim dniu pobytu w przedszkolu.

• Informacje dla Rodziców: DYŻUR SIERPNIOWY

24.07.2023

Informacje dla Rodziców dzieci zapisanych na dyżur w sierpniu:

Przedszkole czynne w godz. 6.30-16.30

Rodzice dzieci z MP2 i MP12 proszeni są o odebranie w sekretariacie rano w pierwszym dniu  pobytu dziecka w naszym przedszkolu kart magnetycznych do rejestracji pobytu dziecka w placówce. Karty są wypożyczone na czas uczęszczania dziecka do MP13   i podlegają zwrotowi w sekretariacie najpóźniej w dniu 1 września.

Czytnik wejścia/wyjścia  znajduje się po lewej stronie przy wejściu do szatni. Imienne listy dzieci  z podziałem na grupy i numerami sal będą na drzwiach wejściowych oraz w szatni, przy podpisanych szafkach dla danej grupy.

Godziny posiłków: Śniadanie -8.00; obiad-11.30; podwieczorek- 13.30

Prosimy o punktualne przyprowadzanie dzieci- do godz. 8.00                               W czasie dyżuru dzieci nie leżakują.